SON HABERLER

BAŞKANIMIZIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI...

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete intikalinin 78. yılında rahmetle anıyoruz...
Belediye Başkanımız H.Caner Can 10 KASIM ATATÜRK’Ü Anma günü dolayısıyla yayımladığı anma mesajında;
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete intikalinin 78. yılında rahmetle anıyoruz. 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbini, 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN bizlere bırakmış olduğu hatırası bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyetimize ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine, Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirmektedir. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti, son yıllarda her alanda hayata geçirdiği kapsamlı reformlarla, devleti milletle kucaklaştıran politikalarıyla, bunu en iyi biçimde ispatlamıştır.
Kahraman milletimiz de, 15 Temmuz ihaneti karşısında sergilediği asil direnişle, ülkemizin bu kazanımlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye Cumhuriyetinin, istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Gazi Mustafa Kemal'in “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

H.Caner Can
Çamlıdere Belediye Başkanı