ARAMA
Çamlıdere Belediyesi

ÇAMLIDERE YÜZ YILLIK GELENEĞİN...

Geri

ÇAMLIDERE YÜZ YILLIK GELENEĞİNİ HALEN DEVAM ETTİRİYOR..

30 Kasım -0001


Çamlıdere Belediyesi Koordinasyonunda Çamlıdere Güzellikleri Koruma Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği 100 yıllık geleneği sürdürüyor.

Çamlıdere Belediyesi 100 yıllık geleneğini devam ettiriyor, ilçe Belediyemiz koordinasyonun da kurulan ve çalışmalarını Çamlıdere Belediyesinin Koordinasyonunda sürdüren Çamlıdere Güzellikleri Koruma Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği İlçede Ramazan Ayı boyunca iftar yemeği verirken bir yanda da iftara gelemeyen Ailelere Yemek dağıtımı yapıyor, günlük olarak yaklaşık 500 kişiye iftar verilirken 250 civarında Ailenin de evlerine yemek dağıtılıyor.
Dernek Başkanı Mahmut Özdemir, Çamlıdere’de eski bir geleneği sürdürdüklerini belirterek, sadece iftar ve yemek olarak değil bunun yanında giyecek, gıda yardımlarının da yapıldığını aynı zamanda cenaze yemeklerinin ve organizasyonunun, asker yemekleri ve uğurlama geleneklerinin, hacı yemeği ve uğurlamasının, mevlit programlarının da dernek faaliyetleri arasında olduğunu belirtti.
Çamlıdere Belediye Başkanımız H.Caner Can ise Konuyla ilgili,“ Biz İlçemizde 100 Yıllık bir geleneği devam ettiriyoruz, Belediye olarak üzerimize düşen sosyal ve yardım faaliyetlerini de eksiksiz yapma gayretindeyiz, biz bu Derneğimizle “veren el olma gayretindeyiz” sağ olsunlar hayırsever vatandaşlarımızda bizi bu konuda yalnız bırakmıyorlar. Özellikle Ramazan ayında yolu Çamlıdere’ye düşen misafirlerimiz mutlaka Derneğimize uğrasınlar yaptığımız çalışmaları yerinde görsünler en başta Derneğimize yaptığımız yeni binamızla Derneğimizin faaliyet alanlarını genişleterek daha iyi imkânlarda hizmet vermesini sağladık,3 katlı olan dernek binamız Cenaze işlerinden tutun, asker uğurlaması, hacca giden hemşerilerimizin programları ve mevlit programlarına kadar toplu şekilde bütün misafirleri ağırlayacak kapasitededir. Çamlıdere’ye yakışır bir binamızda yine ilçemize yakışır faaliyetler yapma gayretindeyiz, bu gelenekler atalarımızdan 100 yıl öncesinden bizlere kalan mirastır bizde bu mirası yakışır bir şekilde bizden sonra gelecek nesillerimize aktarmak için bu geleneklerimizi halen devam ettiriyoruz”. Dedi. 
Çamlıdere Merkezinde Kültür evi yanında bulunan ve hemen yanında huzur evi olan Çamlıdere Güzellikleri Koruma Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği sadece Ramazan ayında değil yılın 12 ayında faaliyet ve Çalışmalarına geleneksel olarak devam ettirmektedir.