SON HABERLER

ÇAMLIDERE SPOR RÖVANŞI ALDI

ÇAMLIDERE SPOR RÖVANŞI ALDI

İlk yarıda 19 Mayıs Dış Sahalarda İstatistikspor’a mağlup olan Çamlıderespor, rövanşta kendi saha ve seyircisi önünde maçı kazanmasını bildi.
İlk yarıda 19 Mayıs Dış Sahalarda İstatistikspor’a mağlup olan Çamlıderespor, rövanşta kendi saha ve seyircisi önünde maçı kazanmasını bildi.

GÜNEŞ SANKİ ÇAMLIDERESPOR İÇİN DOĞMUŞTU
Ankara’dan sabah saatlerinde çıktığımızda saçaklardan buzlar sarkmıştı ve Ankara’nın üzerine kara bir bulut gibi, sis çökmüştü. Hâl böyle olunca da Çamlıdere buradan daha kötüdür diye düşünürken memlekete vardığımızda bizi güneşli ve mis gibi bir hava bekliyordu. Adeta güneş Çamlıderespor için doğmuştu bugün ve bu önemli maçta bize yazdan kalma bir gün yaşatacağının, galibiyeti pırıl pırıl havada kutlamamamıza fırsat vermişti.

EKSİKLERE RAĞMEN GÜZEL OYUN
Ligin ilk yarısında dört galibiyet, dört mağlubiyetle tamamlayan ve İstatistik takımıyla arasında puan farkı 5 olarak çıkıyordu maça. Mutlak kazanması gerekliydi ama 2-3 tane futbolcusunun ayrılması, cezalı ve sakatları vardı. Buna rağmen bir aksilik çıkmadan maçı alması gerekiyordu. Bu şartlarda maça başlayan Aluçdağı Kaplanları, daha ilk dakikalarda iki pozisyonu cömertçe harcıyor ve İstatistik takımını da yüreklendiriyordu, diri olmalarını sağlıyordu.
İlk yarıda dört net pozisyonu vardı ki adeta saç baş yolduran cinsten. O kadar %100 pozisyonu harcıyor ve olmayınca olmuyordu işte. İlk yarı 0-0 bitiyordu.

İKİNCİ DEVREDE MUTLULUĞUN ADI BÜNYAMİN
İkinci devreye daha hırslı ve mücadeleci başlayan Çamlıdere ben bu maçı alacağım havasına bürünmüş ve sağlı sollu ataklarla rakibini bunaltmaya çalışıyordu. İşte onların birinde; 58. Daakika’da kaleci Emre’nin kaleci vuruşunda ceza sahası dışında topla buluşan Furkan iki rakibini geçerek bir anda ceza sahası içine giriyor, Kaleciye de çalım atarak arkadan gelen ve daha müsait durumdaki Bünyamin’in önüne topu yuvarlıyordu. Bünyamin, kalecinin yerini dolduran rakip oyuncuya çalımını atarak meşin yuvarlağı ağlara gönderiyordu. Nihayet golü bulduk rahatlayacağız derken Kaptan Rıza’nın 62. Dakikada ikinci sarıdan Kırmızı kart görmesi yeşil beyazlıları son yarım saat eksik oynamak zorunda bırakıyordu. Ona rağmen yılmayan ve mücadele gücünü daha da artıran Çamlıderespor rakibini mağlup etmeyi başarıyor ve üç puanı hanesine yazdırmasını biliyordu.

ÇAMLIDERESPOR: 1 İSTATİSTİKSPOR: 0
STAD: Çamlıdere İlçe Stadı

TAKIM KADROLARI
ÇAMLIDERESPOR: Emre*****, Osman****(Serhat***), Rıza****, Alpay****, Engin****, Burak****, Bünyamin*****, Cemil Can****, Sezer****(Sadullah***), Furkan*****, Fatih Parlak****(Berkan****)
YEDEKLER: M.Ali, Berkan, Serhat, Ali, Sadullah, Mustafa Pekyürek
TEKNİK SORUMLU: Ahmet Öztürk, Ekrem Uslu
İSTATİSTİKSPOR: Burak****, Adem***, Hakan***(M.Ali***), Muhittin***, Ufuk****, Görkem****, Ali Erdi***(Olgun***), Atılgan***, Hakan Karakaya*** ( Okan***), Mehmet*****,
YEDEKLER: Olgun, Mehmet Ali, Okan, Ali
TEKNİK SORUMLU: Hakan Karakaya
SARI KARTLAR: Seerhat (Çamlıdere ) Adem, Atılgan, Mehmet ( İstatistik)
KIRMIZI KART: Dak. 61 Rıza (Çamlıderespor)


GOLLER: Dak.58 ( Bünyamin )

MAÇTAN ÖNEMLİ DAKİKALAR
DAK 5-.Cemil Can’ın ara pasında sol çaprazda kaleciyle karşı karşıya kalan Sezer, topa direk vurmak yerine kaleciyi de geçmek isterken İstatistik kalecisi Burak yatarak topa sahip oldu.
DAK 8- İstatistik takımında uzaklardan bir vuruşta top kaleci Emre’den sekti topu takip eden Mehmet Kahveci topa az farkla üstten auta gönderdi.
DAK 13- Cemil Can’ın sağ taraftan süratle getirdiği topu ceza sahası içinde boş durumdaki Furkanın önüne attı. Furkan iki kişiyi ekarte ederek bir anda kaleciyle burun buruna geldi. Vuruşu az farkla yandan dışarı çıktı.
DAK.46 – Ufuk sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı top üst direkten döndü.
DAK 56- İstatisten Ufuk uzaklardan çok sert bir vuruş yaptı. Kaleci Emre aynı güzellikte tpu doksandan kornere attı.

DAK 58- GOOOL __BÜNYAMİN Emre’nin kaleci vuruşunda ceza sahası dışında topla buluşan Furkan iki rakibini geçerek bir anda altı pas içine girdi. Kaleciye de çalım atarak arkadan gelen ve daha müsait durumdaki Bünyamin’in önüne topu yuvarladı. Bünyamin, kalecinin yerini dolduran rakip oyuncuya çalımını atarak meşin yuvarlağı ağlara gönderdi.
DAK 65- Fatih Parlak değişikliğinden sonra sol tarafta görev yapmaya başlayan Furkan, iki rakibini geçtikten sonra bir anda çaprazda kaleciyle karşı karşıya kaldı kendi vurmak yerine pas vermeyi düşününce rakip takım topu uzaklaştırdı.

Bu maçın sonunda Çamlıderespor puanını 15 çıkarırken, puan farkını da ikiye indirirdi (İstatistikspor’un bir maç üstünlüğü var) ve 4. Sıradaki yerini korudu. Ayrıca da play-off umutlarını sürdürmüş oldu