SON HABERLER

ÖREN KÖYDE ÇIKAN YANGIN ALAKOÇ KÖYÜ MEVKİNE KADAR BÜYÜDÜ…

ÖREN KÖYDE ÇIKAN YANGIN ALAKOÇ KÖYÜ MEVKİNE KADAR BÜYÜDÜ…

Ören köy Mevkiinde 19 Ağustos 2016 bugün saat 15,00 sularında çıkan kıraç arazi yangınında şiddetli rüzgârın etkisi ve arazi yapısının bozuk olması, orman yollarının kullanılamamasından dolayı hızlanan ve şiddetlenen yangın Alakoç Köyü mevkisine kadar büyüdü ... Ören köy Mevkiinde 19 Ağustos 2016 bugün saat 15,00 sularında çıkan kıraç arazi yangınında şiddetli rüzgârın etkisi ve arazi yapısının bozuk olması, orman yollarının kullanılamamasından dolayı hızlanan ve şiddetlenen yangın Alakoç Köyü mevkisine kadar büyüdü ve yaklaşık 50 hektar kırsal ve orman arazisi yandı. Henüz Çıkış sebebi belirlenemeyen yangın şiddetli rüzgârın da etkisiyle hızla yayıldı ve içinde karaçam ormanlık alanının da bulunduğu arazinin yanmasına sebep oldu.
Yangına Ankara Orman Bölge İtfaiyeleri, Kızılcahamam İtfaiyesi, Çamlıdere Aski Sulama ve yangın söndürme tankerleri Çamlıdere bölge itfaiye ekipleri müdahale etti.
Meydana gelen orman yangın afetinde iş makineleri ile yangının önü kesilmeye çalışıldı ve orman içinde yollar açılarak arozözlerin yangına vaktinde müdahale etmesi sağlanıldı. Yangının daha geniş alanlara sıçramaması içinde orman içinde yollar açılarak ıslatma ve soğutma çalışmaları yapıldı. Üç farklı koldan ilerleyen yangın Alakoç köyü kabristanlığı mevkiinde kontrol altına alındı. Yaşanan bu yangın afetinde en büyük teselli ise can kaybının olmamasıydı.
Bütün Hemşerilerimize geçmiş olsun, tekrarının yaşanmaması için ormanlarımızın yok olmaması için, hepimiz daha dikkatli davranarak duyarlı olmalıyız. Bu ormanları gelecek nesillere taşımamız gerektiğini unutmamalıyız. Lütfen daha çok dikkatli olalım...