SON HABERLER

OYUNCAK MÜZEMİZ İÇİN TREN YAPIMINA BAŞLANDI …

OYUNCAK MÜZEMİZ İÇİN TREN YAPIMINA BAŞLANDI …


Oyuncak müzesi Şeyh Ali Semerkandi Külliyesi karşısında yer alacak ve Vecihi K- 15 Uçağı ile aynı alanda bulunacak. Çamlıdere Belediye Bakanımız H.Caner Can’ dan bir sosyal hizmet daha geliyor, Belediyecilik hizmetlerinde sınırları zorlayan sadece park, bahçe ve imar alanlarında değil sosyal ve kültürel hizmetlere de büyük önem vererek Çamlıdere ye yeni projeler kazandıran Belediye Başkanımız H. Caner Can Oyuncak Müzesinin yapımı ve kurulmasında büyük gayretler gösteriyor.
Kısa bir süre önce Belediye Başkanımız H.Caner Can’a yapılan yoğun talepler üzerine, açılması ve oluşturulmasına karar verdiği Çamlıdere Oyuncak Müzesi için Çok farklı bir proje geliştirerek tren yaptırıyor, yapılan tren vagonlarında sergilenecek olan oyuncaklar şimdiden yoğun ilgi göreceğinin de sinyallerini veriyor.
Oyuncak Müzesi için kurulacak olan Tren Dört vagon ve bir lokomotiften oluşuyor, tren raylarının gelmesi ve alt dolgu kısımlarının tamamlanmasıyla birlikte vagonlar yerleştirildikten sonra, lokomotif kısmının yapılarak montaj çalışmaları başladı. Oyuncak müzesi Şeyh Ali Semerkandi Külliyesi karşısında yer alacak ve Vecihi K- 15 Uçağı ile aynı alanda bulunacak.
Oyuncak müzesinde geçmiş ten geleceğe ışık tutacak olan farklılıklar içeren birçok oyuncak yer alacak el yapımı oyuncaklarında bulunacağı müzede, tahta oyuncaklar, bez bebekler, demir ve tel araba oyuncakların yanı sıra birçok çeşitlilikte ve farklılıkta oyuncak yer alacak.
Geçmişten geleceğe ışık tutmak amacı ile kurulacak olan müzeye Çamlıdere halkından da yoğun ilgi var. Eski Çamlıdere sokaklarının ve sokak aralarında unutulmuş oyunları oynayan çocukların minyatür olarak ta sergileneceği oyuncak müzesinde Türkiye’de bir ilk Çamlıdere’de gerçekleştirilmiş olacak.
Konuyla ilgili Belediye Başkanımız H.Caner Can oyuncak müzesinin geçmişten geleceğe ışık tutmak için yapılan bir müze olacağını ziyaret eden herkesin kendinden bir parça bulacağını ve o an zamanda yolculuk yapacağını belirterek “Yakın zamanda oyuncak müzemiz Çamlıdereli halkımızın ve misafirlerimizin hizmetine açılacaktır biz sadece yol kaldırım asfalt imar ve çevre düzenlemesi yapan bir Belediye değiliz onların yanında halkımıza ve Çamlıdere’mize sosyal, kültürel, hizmetler ve projeler kazandıran bir Belediyeyiz halkımıza ve Çamlıdere’mize gelen misafirlerimizin de takdirle karşılayacağı hizmetleri teker, teker İlçemize kazandıracağız” dedi.