SON HABERLER

BAŞKANIMIZ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...

BAŞKANIMIZ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI...


“Tüm dünyaya karşı 94 yıl önce bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Türk Milleti olarak, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık, bağımsızlığımızdan asla taviz vermedik, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğümüz istiklal mücadelesini zaferle neticelendirdik. Nice zorluklarla kurduğumuz cumhuriyetimize, 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe ve işgal girişimi, PKK, DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerinin eylemleri ile kastedilmeye çalışıldı, çalışılıyor.
Allah’ın yardımı ve yalnızca milletin değil ümmetin de lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, milletimiz feraseti, basireti ve cesareti ile bu girişimlere karşı gereken cevabı verdi ve vermeye devam ediyor. Cumhuriyetimizi, devletimizi, vatanımızı, demokrasimizi, bayrağımızı elimizden almaya çalışan arkasında dış güçlerin olduğu bu hainlere karşı verdiğimiz kahramanca mücadele dolayısıyla bu 29 Ekim’i daha bir farklı kutluyoruz. Aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, Türkiye'yi muasır medeniyetler arasında hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur ve koymaya devam edecektir. Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, 1071’den bu yana istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.”